Antykwariat Epicki > literatura polska

literatura polska

Wyspa Łza

Znikła bez śladu. Opowieść o mrocznej bliźniaczce. Co robi Joanna Bator, którą prześladują słowa „znikła bez śladu”? Szuka po omacku. Czeka na znak. Na Sandrę Valentinę, która w 1989 roku znikła bez śladu i do dziś nie odnaleziono jej ciała. Pisarka i fotograf ruszają śladem zaginionej Sandry. Tam, gdzie kończy się jej trop, zaczyna się mroczna opowieść o miłości, samotności i pisaniu...

24,00 
Brzozowo

"Brzozowo" to opowieść o nadziei. O tym, że każdy, ze swoją mniej lub bardziej pokręconą historią, może ostatecznie znaleźć usprawiedliwienie dla siebie. Że na każdego czeka fascynująca, własna historia. Że warto zaufać Temu, który zna nasze serca na wskroś - spragnione życia w pełni, poranione, zalęknione... "Brzozowo" zdaje się wypełniać Herbertowskie polecenie "przypominania starych zaklęć ludzkości bajek i legend". Odwiecznych prawd. Po co? By życie miało smak.

22,00 
Córka Wokulskiego

"Córka Wokulskiego" - kontynuacja "Lalki" Bolesława Prusa. Seks, anioły, zamach na cara. A także - co naprawdę stało się ze Stanisławem Wokulskim? I jak Izabela Łęcka wyrosła na międzynarodową aferzystkę?... Romans erotyczny, z całą galerią bohaterów "Lalki" Bolesława Prusa, na tle Warszawy końca XIX wieku. W powieści tej czytelnik znajdzie miłość, zamach na cara, pociąg pełen złota. Wszystko o czym nie mógł napisać Prus: seks, zaborcy, rewolucjoniści. Świetne dialogi, książka kontrowersyjna i pełna humoru.

20,00 
Człenio

Akcja toczy się w Warszawie. Główny bohater Rafał Garda, lat około 30. Niedoszły prawnik. Bywalec modnych klubów. W gruncie rzeczy zakompleksiony, raczej snob. Mieszka u ciotki Luizy, byłej dziennikarki na emeryturze, rozczarowanej do swej profesji reporterki, po ideologicznych i uczuciowych przejściach. Rafała, jeszcze jako studenta prawa, wciąga w swoją orbitę nacjonalistyczny polityk. z czasem chłopak odchodzi rozczarowany od tej partii, ale jako człowiek o zdeklarowanych poglądach zostaje zaangażowany do spec grupy Baciary przygotowującej na posiedzenie sejmu listę agentów.

10,00 
Dziady

Tej nocy ktoś chce wypuścić na ulice upiory o twarzach zwykłych Polaków, zgasić kilka literackich gwiazd - od Olgi Tokarczuk po Jarosława Marka Rymkiewicza - i rozpętać piekło. Czy przeszkodzą mu w tym duch w wersji 2.0, transkrólowa miasta stołecznego, chora na uczciwość policjantka oraz egzorcyzmy à la Guantanamo? Nocna walka dziadów z Halloween i literacka jazda bez hamulców. Romantyzm odzyskuje zęby i zaczyna gryźć!

16,00 
Karnawał

„Karnawał”: Wielu na pewno zna „Jezioro Bodeńskie”, ale nie wielu wie, że Stanisław Dygat napisał dalszy ciąg tej historii. W opowiadaniu Karnawał ma miejsce niezwykłe spotkanie dwojga ludzi... Wielkie ideały i szamotanina w mitach polskości, młodości i idealizmu. Co z tego nam pozostaje, jakich ludzi odnajdziemy w naszych dawnych przyjaciołach i miłościach. Kogo i co odkryjemy nagle po latach spoglądając w lustro trzymane przez naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość: narodową, grupową i wreszcie nasza samą...

8,00 
Na wyspie

Polska powieść poczytnej autorki współczesnej Zofii Romanowiczowej.

80,00 
Obczyzno moja

"Obczyzno moja" to debiutancka powieść dla dorosłych Elizy Piotrowskiej - pisarki, tłumaczki, ilustratorki, laureatki wielu nagród literackich za twórczość dla dzieci. Autorka, która od wielu lat mieszka za granicą, przegląda się w Polsce - tej dawnej i tej obecnej, tworząc fascynujący obraz naszych narodowych cech, wad, zalet, udręk, radości i smutków. Podróże bohaterki do innych krajów stają się pytaniem o polskość, jednak bez narodowego zadęcia. Miejscami zabawna, miejscami gorzka, błyskotliwa powieść o uwikłaniu, klaustrofobii i wolności.

26,00 
Po stronie cieni

To powieść o starości, do której każdy z nas musi dojrzeć. ...o zmierzchu, o trwaniu w tym przedziwnym stanie, w którym jak sugeruje nam Kamiński już wcale nie jest takie pewne, po czyjej jest się stronie: tych, którzy żyją, czy tych, którzy żyli? Poza tym, co to znaczy: żyli? Skoro cały czas się z nimi rozmawia, to może jednak oni nadal są? Może jest na to choć cień szansy?

14,00 
Polska-Ukraina. Dialog kultur

Materiały z sesji naukowej zorganizowanej w dniach 29-30 października 2003 roku przez Instytut Filologii Ukraińskiej Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku pod red. Wojciecha Piotrowskiego.

20,00 
Przygody dzieł literackich

Książka omawia w zmiennym świetle ich kolejnych interpretacji siedem wielkich utworów literatury polskiej: Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, Pana Jowialskiego Aleksandra Fredry, Balladynę Juliusza Słowackiego, Lalkę Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Pałubę Karola Irzykowskiego i Kosmos Witolda Gombrowicza. Na tych przykładach ukazuje różnorodność sposobów oglądu dzieła literackiego oraz zakreśla historię recepcji utworów, które dziś śmiało możemy zaliczyć do klasyki polskiego piśmiennictwa.

26,00 
Radio Armageddon

Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat.

30,00 
Skrytki (Kultura Paryska)

Powieść XX wieku poczytnej polskiej autorki Zofii Romanowiczowej.

30,00 
Tom Harris

Filozoficzna opowieść o wątku kryminalnym. Rozpoczyna się w Londynie, w jesienny poranek 1938 roku, gdy spod komisariatu policji na Paddingtonie wyrusza Tom Harris, za którym podążają w pewnej odległości dwaj policjanci w cywilu, a jeszcze dalej narrator powieści. Pierwsze wydanie.

14,00 
Ucho igielne

„Ucho igielne” to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata.

30,00 
Ucieczka do nieba

"... życie mam ciekawe, lecz życiorys beznadziejnie nudny (oprócz daty urodzenia: 19.6.1947 w Poznaniu). Lepiej więc życiorys książki: pisałem w 1972 i 73 r. Potem I nagroda w Konkursie na debiut powieściowy wydawnictwa Czytelnik. Wydawnictwo rezygnuje z wydania (bo nie zgodziłem się na tzw. uwagi redakcyjne dla mojego dobra). Fragment zdążył się ukazać w "Studencie", a potem w I nr. "Zapisu". Wydanie w PIW 1980 (grudzień). Nagroda Kościelskich 1981."

10,00 
Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Ta książka to monolog Silnego, dresiarza z małego miasta w województwie pomorskim, który opowiada o swoich przygodach z pięcioma dziewczynami. Jednocześnie stanowi ona nadrealistyczną alegorię polskiej tożsamości narodowej w rzeczywistości małego miasta. Tę rzeczywistość opisywano dotąd tylko w gazetowej publicystyce czy reportażu - czyli z zewnątrz. Autorka pokazuje ją oczami tępego muła, dla którego istnieje tylko świat atawistycznych popędów i migających obrazów - telewizyjnych spotów albo amfetaminowych zwidów.

15,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności