Antykwariat Epicki > literatura niemiecka

literatura niemiecka

Campo Santo

Sebald pozostawił po sobie tylko jedną niedokończoną książkę. Jej fragmenty składają się na Campo Santo. Pierwszą część zbioru stanowi zarzucony przez autora „projekt korsykański”, który przewijał się w twórczości Sebalda już od publikacji Pierścieni Saturna. W tych fragmentach pisarz jawi się jako badacz historii, natury, ludowych obrzędów i ich związków ze współczesną rzeczywistością. W drugiej części zebrano kilkanaście tekstów krytycznych, w których Sebald zajmuje się rozmaitymi dziełami sztuki – od teatralnych przedstawień Handkego, przez obrazy do utworów wybitnych pisarzy: Güntera Grassa, Wolfganga Hildesheimera czy Franza Kafki.

49,00 
Car Brooklynu

Młody dziennikarz moskiewski Sasza wygrywa konkurs na reportaż. W nagrodę wyjeżdża do Nowego Jorku, aby sportretować losy kilku rosyjskich emigrantów, którym udało się zrobić majątek za oceanem. W "Little Odessa", rosyjskiej dzielnicy Brooklynu, poznaje tajemniczego biznesmena Markowa, powiązanego w przeszłości z KGB. Po powrocie do Moskwy Sasza orientuje się, że został wciągnięty w groźną grę pomiędzy byłymi pracodawcami Markowa a potężnym syndykatem rosyjskich gangsterów.

13,00 
Effi Briest

Powieść ta, nazwana niemiecką Anną Kareniną, opowiada dzieje młodej kobiety, która w imię szczerości uczuć ośmieliła się zbuntować przeciwko pruskiej, junkiersko-ziemiańskiej moralności, ponosząc za to okrutną karę. Ta niezbyt u nas znana książka, zajmuje ważne miejsce w literaturze niemieckiej, czego dowodem jest tytuł ostatniej, głośnej powieści Günthera Grassa - Szeroka dziedzina, będący bezpośrednim cytatem z Effi Briest.

10,00 
Fantazje z piwnicy bremeńskiego ratusza.

Jest to satyryczna opowieść o burleskowo-upiornych zjawach w delirium nocnego napadu alkoholowego.

8,00 
Gołąb

Jonathan Noel jest strażnikiem bankowym. Za kilka lat odchodzi na emeryturę. Jest samotny. Zawsze był. Mieszka w wynajętym pokoiku, który stanowi jego cały świat. Czyściutki, przewidywalny, bezpieczny. Święty spokój jest tym, czego chciał od życia. Nie ma i nie miał marzeń, poza tym jednym. W dzieciństwie przeżył wojnę, która pozostawiła na nim swoje piętno...

13,00 
Kazuar

Tytułowy bohater, kazuar, to ptak niezdolny do latania, symbol człowieka współczesnego wciągniętego w tryby machiny wielkiego przemysłu, próbującego mimo wszystko pozostać człowiekiem.Tytułowy bohater, kazuar, to ptak niezdolny do latania, symbol człowieka współczesnego wciągniętego w tryby machiny wielkiego przemysłu, próbującego mimo wszystko pozostać człowiekiem.

12,00 
Koń Pana Boga

Koń Pana Boga jest opartym na wątkach autobiograficznych literackim debiutem autora. Wojna, okupacja i początki nowej władzy w Polsce zostają tu przedstawione z punktu widzenia żydowskiego dziecka. Akcja Szkoły bezbożników rozgrywa się na przełomie lat 40. i 50. Nastoletni już bohater, przeżywający okres fascynacji komunizmem, styka się z krańcowymi opiniami wrogów i budowniczych nowego ustroju. Jego postępująca indoktrynacja zostaje nieoczekiwanie zahamowana, gdy do głosu dochodzi miłość. Proza Dichtera - oszczędna, pozbawiona emocjonalnych komentarzy i moralistycznych ocen jest zarazem świadectwem mrocznych czasów i zajmującą opowieścią o dojrzewaniu.

14,00 
Kontrabasista i inne utwory

"Kontrabasista" jest debiutanckim monodramem Suskinda, wielokrotnie wystawianym w różnych krajach i cieszącym się ogromnym powodzeniem, o którym autor pisze: "Chodzi w nim - obok masy innych rzeczy - o samoświadomość człowieka w jego maleńkim pokoiku".

13,00 
Lektor

Piętnastolatek nawiązuje romans ze starszą od siebie kobietą, konduktorką tramwajową - Hanną. Chłopak zaczyna bywać w jej domu i częścią ich miłosnego rytuału staje się wspólne czytanie książek - on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie znosi samotność. Niespodziewanie rozstają się na kilka lat, by ponownie spotkać się na sali sądowej. W trakcie procesu poznajemy mroczną przeszłość Hanny.

14,00 
Lisy w winnicy (komplet 2-tomowy)

Mistrz powieści biograficznej opowiada o kilku wielkich ludziach, których losy splotły się w XVIII-wiecznym Paryżu. Przyjeżdża tam Beniamin Franklin, by kupić broń na wojnę przeciw Anglikom. W handlu pośredniczy Pierre de Beaumarchais, autor wywrotowego "Wesela Figara". Trzeci z bohaterów, król Ludwik XVI, jeszcze nie wie, że w związku z tym lada moment straci tron i życie...

20,00 
Pasje i kantyleny. Szkice o literaturze niemieckojęzycznej

Szkice Jerzego Łukosza, wyrastające z niemieckoliterackich pasji autora, przybliżają sylwetki Herdera, Ovalisa, Schillera, Benna, Walsera oraz Lerneta-Holenii, a więc oprócz współczesnych, twórców XVIII- i XIX-wiecznych. Pasje Łukosza to i styl, i erudycja, i radość płynąca z obcowania ze słowem. Słowem myślącym.

12,00 
Pod kołami

Oprócz przyjemności czytelniczych, lektura tej powieści umożliwia także wejrzenie w ewolucję powieściopisarstwa Hermanna Hessego. Otóż pierwszym ogniwem rozwoju powieściopisarstwa, które w połowie lat czterdziestych naszego stulecia przyniosło autorowi Nagrodę Nobla, jest z roku 1904 "Peter Camenzino". Po roku wyszła następna powieść "Pod kołami". Autor nazwał te pierwsze dokonania prozatorskie opowiadaniami. Ma trochę racji, wszak fabuły obu utworów nie obfitują w wątki, acz z drugiej strony nie mają nowelistycznej zwięzłości. Powiedzmy - nie powieści, ni opowiadania...

13,00 
Rosshalde

"Przy pisaniu tej książki osiągnąłem najwyższy dla mnie poziom rzemiosła i techniki, którego nigdy potem nie prześcignąłem. Ówczesna wojna wyrwała mnie z tamtej drogi rozwoju." (Hermann Hesse)

25,00 
Salto mortale do wewnątrz

W mikropowieści „Salto mortale do wewnątrz” Sigel kreśli precyzyjny portret schizofrenika, którego osobowość – poprzez utratę kontaktu z rzeczywistością – ulega powolnemu rozkładowi. Nie koncentruje się on przy tym na opisie zewnętrznych objawów choroby, lecz w szeregu obrazów-miniatur rekonstruuje duchową biografię swojego bohatera...

12,00 
Śmierć krytyka

Znakomita, demaskatorska powieść o przemyśle literackim i niejawnych mechanizmach jego funkcjonowania, przez część niemieckiej opinii publicznej uznana za antysemicki pamflet na Marcela Reicha Ranickiego. Pisarz Hans Lach jest podejrzany o zamordowanie Andre Ehrl Koniga, gwiazdora krytyki literackiej, który w programie Godzina rozmowy wyśmiewał jedno z jego dzieł i tego samego wieczoru zniknął bez śladu. Komisarz Wedekind wierzy w winę pisarza, jednak przyjaciel podejrzanego i znawca Hermetyzmu Michael Landolf stara się na własną rękę wyjaśnić okoliczności zniknięcia krytyka...

11,00 
Tajemniczy przyjaciel

Jest to opowieść o człowieku, który odważył się wyciągnąć ostateczne wnioski ze straszliwych niewątpliwie doświadczeń swego życia. Działo się to wiosną ubiegłego roku, a zdarzenia toczyły się szybko, z miażdżącą konsekwencją, niszczącą także jego własną egzystencję. Człowiek ten poczuł nieodparty przymus ostatecznego rozprawienia się z kilkoma ludźmi, którym odmówił prawa do dalszego istnienia...

15,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności