Antykwariat Epicki > literatura irlandzka

literatura irlandzka

Machina miłości czystej i wszetecznej

Pisarz Montague Small opłakuje niedawno zmarłą żonę. Próby medytacji nie przynoszą mu ukojenia. Dopiero żona sąsiada Blaise'a Gavendera będzie umiała go pocieszyć. Harriet żyje miłością do męża i syna, ale lubi i Montaguego. Co innego Emily McHugh - ona również żyje miłością, ale i zemstą. A Luca, jej syn, chłopiec niezmiernie trudny, staje się obiektem rywalizacji dwóch zaborczych kobiet.

12,00 
Portret artysty z czasów młodości

"Portret artysty w wieku młodzieńczym" Jamesa Joyce’a to historia dojrzewania młodego wrażliwego człowieka, który zmagać się musi z zaściankową rodziną, represyjną religią i anachronicznym nacjonalizmem. To również wydarzenie w języku, nowe spojrzenie na literaturę. Jedna z najważniejszych powieści XX wieku. Tę książkę trzeba po prostu znać.

15,00 
Watt

"Watt", trzecia powieść Becketta, napisana została po angielsku we Francji w latach wojny. Wydano ją dopiero w 1953 r., po entuzjastycznym przyjęciu "Czekając na Godota". "Watt" to pożegnanie Becketta z ideałami, aspiracjami i poetyką wczesnych utworów, a jednocześnie zapowiedź nowego, oszczędnego stylu prozy francuskiej końca lat czterdziestych.

20,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności