Antykwariat Epicki > literatura iberoamerykańska

literatura iberoamerykańska

Pocałunek kobiety-pająka

Pocałunek kobiety pająka dotyka zjawisk ciągle aktualnych, a nawet z biegiem lat zyskujących na intensywności. Mowa tu o wpływie tzw. kultury masowej na mentalność przeciętnego człowieka, sposób jego postrzegania świata, kształtowanie jego wrażliwości i stosunków z innymi ludźmi. Bohaterowie Puiga to dwaj siedzący w jednej celi więźniowie, z których jeden - homoseksualista Molina - dla zabicia czasu relacjonuje drugiemu - "politycznemu" Valentinowi - treść oglądanych kiedyś filmów bardzo podrzędnej kategorii. Opowieści, jakie snuje, niczym pajęczyna oplatają obu mężczyzn zmieniając ich wzajemne relacje i otwierając oczy na sprawy, o których żaden z nich dotychczas nie miał pojęcia.

13,00 
Rozmowa w „Katedrze”

Rozmowa w katedrze, którą sam autor przez wiele lat uważał za swoją najlepszą i najważniejszą książkę, to wielka powieść polityczna. Opierając się na precyzyjnie skonstruowanej intrydze sensacyjnej. Opierając się na skonstruowanej intrydze sensacyjnej Vargas Llosa daje tu przekrój całego społeczeństwa  peruwiańskiego i ukazuje mechanizmy władzy dyktatorskiej. Znakomity pisarz pokazał w tej powieści swój lwi pazur: napisana w 1969 roku, wydaje się dziś tak samo aktualna i drapieżna jak przed laty. I z takim samym napięciem będziemy śledzić losy jej bohaterów...

16,00 
Święta strefa

"Święta strefa", odbiegająca swym charakterem od głównego nurtu twórczości Fuentesa, jest powieścią lżejszego kalibru: główni jej bohaterowie to gwiazda filmowa - której pierwowzorem była - według opinii krytyków, słynna meksykańska aktorka Maria Felix - i jej dorosły syn.  

12,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności