Antykwariat Epicki > ezoteryka

ezoteryka

Religia gnozy

Klasyczne dzieło Hansa Jonasa "Religia Gnozy", którego polskie tłumaczenie oparte jest na poprawionym drugim wydaniu z 1970 r., nadal uważane jest za jedną z najpopularniejszych i najważniejszych prób zrozumienia przez współczesność fascynującego, a zarazem odległego zjawiska religijnego i intelektualnego, jakim były bujnie rozkwitające w początkach ery chrześcijańskiej prądy myśli gnostyckiej.

249,00 
Astrologia, wróżby, jasnowidzenie i wywoływanie duchów

Od wieków na różne sposoby próbowano sięgnąć po "zakazany owoc" przyszłości, stosując różnego rodzaju techniki i odwołując się do tajemniczych sił demonicznych, boskich i diabelskich. Wróżby, tłumaczenie snów, księgi astrologiczne, przepowiednie, odwołanie się do duchów zmarłych, wejście w kontakt ze Złym – miały umożliwić dokonanie "wędrówki w czasie". Pomimo zakazów i kar, które przewidywała Biblia, przestróg Kościoła i nawoływań nauki do powściągliwości w tej materii, ciekawość ludzi ciągle na nowo odradza siłę z coraz większą siłą i porywając kolejne kręgi społeczne. Fenomen współczesnej fascynacji przyszłością jest niezwykle rozległy i niewytłumaczalny.

12,00 
Conjuring Spirits: Texts and Traditions of Late Medieval Ritual Magic (Magic in History)

Conjuring Spirits contains both general surveys and analyses of magical texts and manuscripts by distinguished scholars in a variety of disciplines. This book will be invaluable for scholars and other readers interested in ritual magic in the later Middle Ages.

155,00 
Cykle życia. Magia numerologii. Przepowiednie na lata 1997-2006.

Już dawne praktyki astrologów odsłoniły nasze powiązania z gwiazdami. Mapa naszego życia zawsze znajdowała się na dłoni. Liczby, które nabywamy wraz z imieniem i momentem narodzin, określają nasze działania: jednakże nie wiemy w jaki sposób oddziałują ani jak wpływają na życie ludzkie.Pitagoras, wielki filozof i matematyk grecki z VI w. p.n.e., uważany za twórcę numerologii zachodniej, stwierdził że „Natura geometryzuje”. Zaobserwował, że w samej konfiguracji wszechświata dostrzec można porządek matematyczny obejmujący wszystko. Utrzymywał także, że liczby są u podstaw wszystkiego co istnieje, albowiem praktycznie wszystkie dziedziny wiedzy oparte są na zasadach numerycznych, a numerologia jest badaniem sposobu w jaki wysyłana przez nie siła wpływa na charakter i życie człowieka

9,00 
Dążenie ku światłu

Autor pomaga Czytelnikowi przeniknąć naukę Huny, poznać jej najgłębsze tajniki i odnaleźć drogę wiodącą ku Światłu. Kahuni polinezyjscy, twórcy Huny, nie zapisywali swoich sekretów, podobnie jak ci, których nauczali. Jednak że szeroko rozpowszechnili swoją wiedzę i podzielili się nią z mędrcami wielu krajów. Dzięki temu ich podstawowe idee odnajdujemy wszędzie tam, gdzie dotarły one do wielkich bądź prostych ludzi o głębokich umysłach.

15,00 
Feng shui. Symbole Wschodu

Autorzy książki "Feng Shui Symbole Zachodu" radzą, jak dostosować starożytna wiedzę o planowaniu przestrzeni do naszych współczesnych potrzeb. Dowiadujemy się, jak nasze zachodnie symbole powodzenia i szczęścia zastosować do reguł feng shui. Symbole przedstawione w książce, to między innymi: anioł, delfin, dzwonki, jednorożec, kamienie szlachetne, kwiaty, owoce, róg obfitości, tęcza i wiele innych.

19,00 
Huna. Doświadczanie rozumienia

Huna, jako wiedza tajemna, zawiera w sobie co najmniej trzy dziedziny wiedzy: religię - w sensie wiedzy o stosunkach między człowiekiem a bardziej od niego rozwiniętymi istotami duchowymi; psychologię - w sensie wiedzy o złożoności ludzkiego umysłu; metafizykę - wiedzy o człowieku jako w istocie duchowej podlegającej duchowej ewolucji. Praktykowanie Huny prowadzi do stanu wewnętrznej harmonii ze wszystkim co nas otacza, z samym sobą i całym światem...

50,00 
Jak pokonałam raka. Sprawdzone terapie dla ciała i umysłu

Autorka kilka lat temu dowiedziała się, że jest chora na raka. Nie załamała się, lecz szukała sposobów podniesienia kondycji swojego ciała i umysłu. Zdiagnozowała u siebie duchowe i fizyczne przyczyny powstania tego nowotworu. Pozwoliło jej to zacząć pracę nad swoim organizmem. Ostatecznie wygrała bitwę z rakiem i dzięki chorobie odkryła prawdziwą wartość życia. Dziś przekazuje Tobie zbiór najlepszych spośród wypróbowanych przez siebie technik. Skoro uleczyły Ją, pomogą również Tobie.

20,00 
Kamienie zodiakalne

Tajemnicze siły planet, ich wzajemnych układów, związki z bóstwami greckimi i asyryjskimi magami zawsze fascynowały miłośników spraw niezwykłych i magicznych. Mity o początku świata zachwycały poetów, niewidomych bajarzy i wszechmocnych druidów. Pozostały ślady owych fascynacji w mitach i sagach rodowych. Gwiazdy, księżyc oraz tajemnicze planety wskazywały drogę poszukiwaczom skarbów i sekretów magicznych...

15,00 
Kosmiczne tajemnice Majów

Nowa interpretacja pochodzenia zdumiewającej wiedzy Majów W tropikalnej dżungli w Gwatemali archeologowie odkryli prastarą płytę nefrytową pokrytą znakami pisma Majów. Napis głosił: „W tym miejscu opuścił się na ziemię władca rodziny niebieskiej”. O jakiej rodzinie niebieskiej mówi inskrypcja? W historii cywilizacji Majów takich zagadek jest więcej.

170,00 
Kryzys ozdrowieńczy

Kryzys ozdrowieńczy jest integralną częścią każdej terapii naturalnej. Zazwyczaj występuje na początku kuracji i trwa kilka dni. Polega na zaostrzeniu objawów choroby w czasie, gdy organizm zwalczając jej przyczynę pozbywa się zbędnych substancji. Dzięki tej książce poznasz jego przyczyny, rozpoznasz go i nauczysz się działać, gdy do niego dojdzie. Autor pomoże Ci w zrozumieniu tego fenomenu, a także udzieli informacji jak czerpać korzyści ze stosowania dowolnej metody leczenia. Wsłuchując się w swoje ciało i dostosowując się do przekazywanych przez nie wskazówek sprawisz, że proces leczenia organizmu przebiegnie szybciej i łagodniej. Potrzebuje on czasu, żeby samodzielnie się naprawić i zacząć funkcjonować poprawnie.

20,00 
Księga Duchów

Księga Duchów to dzieło wyjątkowo. Allan Kardec zebrał w niej ponad tysiąc pytań, które nurtują od zawsze ludzkość i odpowiedzi, które na nie uzyskał od Duchów. Odpowiedzi te są wyjątkowe nie tylko dlatego, że podyktowane zostały z zaświatów, ale przede wszystkim z tego powodu, że przedstawiają logiczną i spójną wizję naszego życia - wizję, która wyjaśnia nam przyczyny cierpienia, sens naszego istnienia, los, który czeka nas po śmierci. Odpowiada nam na pytania: Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Czytelnik znajdzie w niej słowa pociechy, dzięki którym będzie w stanie stawiać czoła codziennym problemom, ale także potwierdzenie tego, że nasi zmarli bliscy wciąż żyją i przebywają obok nas.

20,00 
Księga wróżb, czyli jak przepowiadać przyszłość

Fascynacja własną przyszłością powoduje, że większość ludzi - młodych i starych, mężczyzn i kobiet, każdej rasy i wyznania - poświęca czas i pieniądze poszukując odpowiedzi na pytanie, co ich czeka w życiu lub jakie powinni podjąć decyzje. Z tej książki nauczysz się podstaw wróżenie z kart, tarota, astrologii zachodniej i wschodniej, run, i ching, chiromancji i wielu innych.

17,00 
Magnetyzm serca

Czytałeś Sekret? Przeczytaj Magnetyzm serca i znajdź szczęście w miłości! Dlaczego życie jednych jest pełne miłości, a inni muszą walczyć o odrobinę uczucia? Dlaczego świat nie daje ci nic albo coś wręcz przeciwnego do tego, czego pragniesz ze wszystkich sił? Poznaj odpowiedzi na te pytania i znajdź własny klucz do szczęścia, odkrywając dziesięć tajemnic magnesu swojego serca! Nic, co do tej pory wydarzyło się w Twoim życiu, nie było dziełem przypadku. To nie ślepy los, ale wewnętrzna siła, jaką posiadasz, zdecydowała o tym, jakie związki stworzyłeś i jak się one rozwijały. To ona generowała wszystkie zdarzenia, zarówno te dobre, jak i złe. Jest potężnym magnesem przyciągającym nie tylko ludzi, pieniądze, uczucia, ale również nieszczęścia, wypadki i katastrofy. Działa niezależnie od wieku, wyglądu, wykształcenia, języka czy warunków materialnych. Tę siłę możesz się nauczyć kształtować. Magnetyzm serca pomoże ci nauczyć się posługiwać nią w sposób racjonalny, mądry oraz celowy. Poznając dziesięć tajemnic magnesu swojego serca, doświadczysz więcej miłości, miłości do siebie samego, miłości do własnego życia i miłości do innych. Książka okrzyknięta niemiecką wersją Sekretu Rhondy Byrne królujący nieprzerwanie od dnia premiery na wszystkich prestiżowych listach bestsellerów.

50,00 
Necronomicon

Słynny Necronomicon w języku angielskim, wersja z ilustracjami rytuałów, pieczęci i kręgów, oraz spisem inwokacji do wyzwania Wielkich Przedwiecznych.

60,00 
Nostradamus dziś. Tajemnica wielkich wizjonerów

Autor szuka klucza do tworzenia proroctw. Czy Nostradamus był świadomym cykliczności dziejów uczonym, czy wielkim wizjonerem?

10,00 
Oczyszczanie świadomości. Jak żyć w zgodzie z samym sobą

Oto jedyna w swoim rodzaju pozycja oferująca detoksykację nie ciała, lecz duszy. Wystarczy pół godziny dziennie, by skorzystać z programu oczyszczania świadomości zaprezentowanego w tej książce. Trwa on zaledwie 3 tygodnie, a przynosi korzyści na długie lata. Rozpocznij ten proces już dziś!

31,00 
Odwiedziny z zaświatów

Dr Raymond A. Moody, autor bestsellerów "Życie po życiu" oraz "Refleksje nad życiem po życiu", w których relacjonował doznania ludzi stojących u progu śmierci, w swoich najnowszych badaniach idzie o wiele dalej: umożliwia żyjącym kontakt z ich najbliższymi, którzy już odeszli z tego świata. Daleki od mistycyzmu, i okultyzmu, swoje relacje przedstawia w sposób rzeczowy i przekonywający, a przynajmniej zmuszający do zastanowienia. Nie koniec jednak na tym: postępując wedle wskazówek autora każdy z nas mógłby ujrzeć w zwierciadle wizje swoich zmarłych bliskich; a kontakt taki, według obserwacji dra Moody’ego, przynosi pociechę i ukojenie…

10,00 
Odwiedziny z zaświatów

Dr Raymond A. Moody, autor bestsellerów "Życie po życiu" oraz "Refleksje nad życiem po życiu", w których relacjonował doznania ludzi stojących u progu śmierci, w swoich najnowszych badaniach idzie o wiele dalej: umożliwia żyjącym kontakt z ich najbliższymi, którzy już odeszli z tego świata. Daleki od mistycyzmu, i okultyzmu, swoje relacje przedstawia w sposób rzeczowy i przekonywający, a przynajmniej zmuszający do zastanowienia. Nie koniec jednak na tym: postępując wedle wskazówek autora każdy z nas mógłby ujrzeć w zwierciadle wizje swoich zmarłych bliskich; a kontakt taki, według obserwacji dra Moody’ego, przynosi pociechę i ukojenie… Przekład Anna Minczewska-Przeczek

17,00 
Planeta ludzi

Książka "Planeta ludzi" jest po "Planecie aniołów" drugą książką, w której autorka nawiązuje poprzez swoje paranormalne zdolności kontakt z opiekunem Ziemi i kosmosu.

39,00 
Prawo Pięciu Przemian

Opracowanie autora jest próbą przybliżenia ciekawych założeń tradycyjnej medycyny chińskiej dotyczących Prawa Pięciu Przemian i wykorzystania ich w diagnostyce i terapii.

16,00 
Proroctwa i przepowiednie końca świata i dobre dla Polski

Tajemnicę fatimską poznał Paweł VI oraz Jan Paweł II, który osobiście spotkał się z Łucją w 1982 r. w trakcie swojej pielgrzymki do Portugalii i do sanktuarium w Fatimie. Czy rzeczywiście tak tragiczna jest trzecia część Wielkiej Tajemnicy Kościoła? Dlaczego sprzeciwiono się jej ogłoszeniu? Czy tylko katastrofa może być jedynym możliwym zbawieniem?

6,00 
Przepowiednie dla Polski i świata

Po raz pierwszy przedstawiamy w tej książce wspólnie zestawione przepowiednie, dotyczące dziejów Polski. Przepowiednie dawne, które już się wypełniły, oraz takie, które wykazują jeszcze walory niespełnionego proroctwa. Znalazły się więc obok siebie „Wieszczba dla Polski" sławnego księdza Marka, karmelity, proroka Konfedera­cji Barskiej i tajemniczego Kozaka Wernyhory, francuskiego lekarza i astrologa Nostradamusa, nieznanej zakonnicy Nimfy Suchońskiej i proroctwo czeskiej wieszczki Ludmiły.

10,00 
Radżajoga. Wolność i nieśmiertelność

Skąd na świat przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zdążamy? Te odwieczne wątpliwości człowieka usiłuje autor rozstrzygnąć w swej książce. Chce on podzielić się z nami efektem wieloletnich przemyśleń i doświadczeń na drodze duchowego samodoskonalenia jaką stanowi RADŻAJOGA.

30,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności