Antykwariat Epicki > etyka

etyka

Historia grzechu

Pełna przykładów z przeszłości i dzisiejszego życia opowieść o istocie grzechu. Jak zmieniała się jego definicja? Autor zajmująco opowiada o teorii grzechu i jego praktycznym oddziaływaniu na człowieka na przestrzeni dziejów. Dzieje grzechu doskonale unaoczniają ewolucję norm społecznych i naszego do nich stosunku.

18,00 
Istota techniki. Głos Martina Heideggera

Praca ta nie podejmuje pierwszoplanowo założonych zagadnień związanych z dominacją techniki w naszej epoce. Usiłuje raczej naświetlić warunki przejścia od przedstawienia w myśleniu i mówieniu do nie przedstawiania.

82,00 
Moralne maksimum, moralne minimum

'Książka Michaela Walzera mówi nam o tym, że aby przekroczyć granicę między jedną a drugą kulturą, a nawet między mną a tobą, Czytelniku, należy zeszczupleć. Wcześniej jednak należy przestać się bać własnej wagi. Historia liberalizmu to zdaniem Walzera historia odchudzania się na siłę. Przynajmniej od Immanuela Kanta filozofowie próbowali wymyślić zasadę sprawiedliwości, która połączy nas jedną, choćby szczupłą, ideą uniwersalną. Walzer sądzi, że taka perspektywa nie istnieje. Póki ludzkość ma jedynie wspólną historię, a nie ma wspólnej tradycji, nawet najtęższa głowa nie wymyśli żadnego moralnego esperanto, które posłuży wszystkim za zasadę sprawiedliwości.'

66,00 
Obecność i nieobecność. Sytuacja człowieka słabego we współczesnej cywilizacji

W książce podjęto ważne kwestie dotyczące takiej normalizacji życia społecznego, by problemy osób z niepełnosprawnością nie schodziły na peryferie życia, a rozwiązanie ich nie było aktem łaski nas, zwanych pełnosprawnymi, lecz codzienną powinnością.

55,00 
Od Manhattanu do Emaus

Zbiór refleksji dotyczących wartości, wyborów i ideałów życiowych współczesnego człowieka. Autor dąży do ukazania perspektywy przejścia od frustracji i rozczarowań do nadziei inspirowanej wiarą w możliwość budowy lepszego, bardziej ludzkiego świata. Wymaga to krytycznego dystansu wobec ,,urzekającej romantyki zła".

37,00 
Sokrates w Waszyngtonie

Jak postępuje polityk decydujący się na poddanie torturom terrorysty, który wie, gdzie znajdują się mające wybuchnąć bomby? Czy należy zestrzelić samolot pasażerski skierowany przez terrorystów na cel cywilny? Czy polityk ma brudzić sobie ręce? Czy w ogóle je brudzi? Czy obywatele mają moralny obowiązek przestrzegania prawa? Kiedy z powodów etycznych można złamać prawo? Czy istnieje moralność między państwami? Pytania te zadaje autor książki "Sokrates w Waszyngtonie".

77,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności