ekologia
A może by tak porozmawiać z dziećmi o ekologii, ale zrobić to z dużą dozą wyobraźni i humoru? Oto wyzwanie, jakie podjęli autor FibreTigre i ilustratorka Floriane Ricard w ilustrowanych opowiadaniach „Lis, Sąsiad i nasza planeta”. Bohaterem jest Lis – sympatyczny i zabawny, trochę dziwak, trochę „przybysz z Księżyca”, ale na pewno dobroduszny i chcący zmieniać świat na lepsze! A jest co zmieniać...
Ekologiczna lektura Biblii, rozumiana jako przywracanie niedostrzeganych dotychczas walorów tekstu, w swoich różnych ujęciach próbuje pokazać, że teksty biblijne oferują pozytywny skarbiec dla chrześcijańskiej moralności i etyki przyjaznej środowisku naturalnemu. W ten sposób hermeneutyka ekologiczna odnosi ich interpretacje do współczesnych problemów i wyzwań.
Emisja zanieczyszczeń powietrza i techniczne metody ograniczania uciążliwości źródeł emisji Rozprzestrzenianie zanieczyszczeń powietrza Monitoring jakości powietrza i metody analizy danych imisyjnych Zanieczyszczenie powietrza a zmiany klimatu.
„Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to popularnonaukowa książka, która omawia kwestie klimatyczne z wielu różnych perspektyw. Na początku autorki opowiadają o tym, czym jest klimat i co to są strefy klimatyczne. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika. Bez zbędnego straszenia autorki skupiają się na tym, co każdy z nas może zrobić dla zmian.
Księga ta obejmuje paprotniki i rośliny kwiatowe. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na zagrożone taksony, wykazanie stopnia ubożenia rodzimej flory oraz konieczności podjęcia szczegółowych badań nad konkretnymi taksonami jak również przedsięwzięcie niezbędnych zabiegów ochronnych.
Stan i współczesne zmiany systemów lodowcowych południowego Spitsbergenu w świetle badań metodami radarowymi.