Antykwariat Epicki > SZTUKA > Architektura

Architektura

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Architektura Rumunii

Malutka książeczka z serii "Mała encyklopedia architektury", zawierająca niemal sto budowli charakterystycznych dla architektury Rumunii, wraz z opisami, zdjęciami i planami obiektów.

6,00 
Historia kultury starożytnej Grecji i Rzymu

"Od siódmego roku życia wzrasta młody spartita z dala od domu rodzicielskiego, wśród rówieśników, pod komendą starszych, od dwudziestu do trzydziestu lat liczących towarzyszy. W tym okresie wychowania nacisk kładzie się przede wszystkim na gimnastykę, na chóralne odśpiewywanie marszów i pieśni bojowych. Surowość metody wychowawczej przejawia się choćby w znanym corocznym biczowaniu chłopców w świątyni Artemis..."

20,00 
Historia sztuki w zarysie

Czym jest sztuka? Najbardziej rozpowszechniony jest pogląd, że sztuka to piękno widziane przez artystę. Ten pogląd wsparty jest drugim, także szeroko rozpowszechnionym, że piękne jest to, co kto lubi, co się komu podoba. Oba te poglądy wyrastają z podstaw sięgających starożytnej, idealistycznej estetyki greckiej. Jej wyrazicielem był Platon, który utworzył świat idei bytujących niezależnie od nas. W tym świecie sztuka znalazła swoje miejsce jako wyrazicielka idei. Zadaniem artysty było ideę piękna przywołać i okazać...

35,00 
Myślenie architekturą

"Architektura ma swój własny obszar istnienia. Pozostaje w wyjątkowo cielesnym związku z życiem. W moim wyobrażeniu nie jest ona zasadniczo ani przesłaniem, ani znakiem, lecz oprawą i tłem dla przemijającego życia, wrażliwym naczyniem dla rytmu kroków po podłodze, dla skupienia przy pracy, dla ciszy snu." (Autor)

270,00 
Noakowski

"Stanisław Noakowski, artysta, teoretyk i popularyzator architektury, a przede wszystkim jej wielki miłośnik, wierzył, że to właśnie w architekturze najlepiej wyraża się dusza narodu. Uważał, że rysując budowle, przedstawia się historię danej cywilizacji, a także jej charakter i naturę, dlatego jest ona najwymowniejszą ze sztuk."

20,00 
Smutkeliai

Katalog wystawy ludowej rzeźby z okolic Wilna z końca XIX i początków XX wieku obrazujący niezwykle powszechny na Litwie zwyczaj budowy kapliczek przydrożnych, tzw. figur i krzyży. Wystawa zorganizowana była we współpracy z Ambasadą Republiki Litewskiej w RP.

20,00 
Syrena herbem twym zwodnicza

Tytuł to cytat z wiersza „Dedykacja” Cypriana Kamila Norwida z 1866 roku, będącego osobistą inwokacją do Warszawy („młodości mej stolico…”) i przypomnieniem mitologicznej syreny jako niebezpiecznej hybrydy człowieka i zwierzęcia (oryginalnie ptak z głową kobiety), uwodzącej żeglarzy śpiewem i wiodącej ku zatraceniu. Poeta, by pokazać własne złożone relacje z Warszawą przywołuje antyczne źródła herbu – inwokacja Norwida zainspirowała metodę pracy twórców wystawy.

15,00 
Sztuka bizantyńska

Sztuka bizantyńska, podobnie jak sztuka średniowiecza na zachodzie Europy wywodzi się ze sztuki późnego Cesarstwa Rzymskiego, zakorzenionej w nadbrzeżnych krajach śródziemnomorskich i na innych obszarach objętych panowaniem Rzymu. Przejmuje z niej formuły, zmieniając ich znaczenie i tchnąć w nie nowe życie....

12,00 
Sztuka Egejska

Sztuka egejska czyli sztuka kreteńsko-mykeńska. Opowieść tyle zajmująca, co pełna zagadek, domysłów, hipotez. Autor stara się odtworzyć sztukę starożytnej Grecji oraz - szerzej - jej kulturę. Książkę wydano na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, niemal natychmiast po udostępnieniu świeżo odkrytych rewelacji archeologicznych na wyspie Santoryn. Została tu poruszona kwestia sztuki w pełnym kontekście, który tworzy nie tylko forma ale też ludzie, warunki naturalne, stosunki polityczne czy poziom życia.

12,00 
Zamek Królewski na Wawelu (Wielkie Muzea)

Wawel – słynne krakowskie wzgórze, położone w zakolu Wisły, wraz ze swymi budowlami i zgromadzonymi w nich skarbami kultury bywa traktowany jako jedno wielkie muzeum. Wawelskie zbiory dzieł sztuki i historycznych pamiątek związane są dziś z dominującymi na Wzgórzu obiektami: XIV-wieczną katedrą, otoczoną wieńcem kaplic gotyckich, renesansowych i barokowych oraz renesansowym zamkiem z wielkim dziedzińcem, olśniewającym trzema kondygnacjami kolumnowych krużganków.

12,00 
Zarys dziejów architektury w Polsce

Praca jak zastrzega sam autor we wstępie, nie ma aspiracji dzieła naukowego. Nie jest to również podobny do przewodnika chronologiczny spis wszystkich wartościowych zabytków architektonicznych. Miłobędzki opowiada o historii architektury na ziemiach polskich, o tym jak kształtowała się ona w poszczególnych okresach, skąd brano najwięcej inspiracji. Spoglądając na temat również pod kątem życia społecznego autor wyjaśnia dlaczego budowało się w ten a nie inny sposób.

55,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności