Biologia, przyroda, ekologia
- Wszystkie kategorie
- ***** ***
- ALBUMY
- ANTYKWARYCZNE DO 1945 ROKU
- BIOGRAFIE, LISTY i WSPOMNIENIA
- EZOTERYKA I PARANAUKOWE
- GRAFIKA I MALARSTWO
- GRY FABULARNE, RPG
- HISTORIA I ARCHEOLOGIA
- HUMOR, MAKSYMY I AFORYZMY
- JUDAICA
- KINO I TEATR, RADIO I TELEWIZJA
- KOMIKSY
- LITERATURA DZIECIĘCA
- LITERATURA FAKTU
- LITERATURA FANTASTYCZNA
- LITERATURA KRYMINALNA I SENSACYJNA
- LITERATURA MŁODZIEŻOWA
- LITERATURA PIĘKNA
- MAPY
- MARKETING, ZARZĄDZANIE I BIZNES
- MUZYKA
- NAUKA JĘZYKÓW
- NAUKI HUMANISTYCZNE
- NAUKI ŚCISŁE
- OBCOJĘZYCZNE
- POCZTÓWKI, WIDOKÓWKI I ZDJĘCIA
- PODRÓŻE
- POLITYKA
- PORADNIKI
- POWIEŚĆ HISTORYCZNA
- ROMANSE I POWIEŚCI OBYCZAJOWE
- SŁOWNIKI, ENCYKLOPEDIE, LEKSYKONY
- SPORT I SZTUKI WALKI
- SZTUKA
- TECHNIKA
- VARSAVIANA
- WIERZENIA I RELIGIE
- ZABYTKI TECHNIKI
Obszerny wybór dzieł wybitnego brytyjskiego przyrodnika i geologa, twórcy teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form.
Jest to opowieść o Ziemi, o żyjących na niej zwierzętach i roślinach. Opowieść o tym, jak planeta i życie rozwijały się razem. Powstanie i rozwój świata przyrody obrazują piękne, kolorowe ilustracje i szczegółowe mapy.
Szybkie i prawidłowe oznaczanie grzybów. Praktyczny kieszonkowy przewodnik po świecie grzybów. Przedstawia na znakomitych, barwnych fotografiach wszystkie ich ważniejsze gatunki; opisuje cechy, podaje występowanie oraz omawia sprawy, o których warto wiedzieć. Zawiera 101 barwnych fotografii. Ponadto prezentuje tematy: - zbierać grzyby - ale prawidłowo, - drzewa i związane z nimi grzyby, - budowa grzybów.
Historia polskiej chemii radiacyjnej, a w szczególności jej początku są nierozerwalnie związane z Marią Skłodowską-Curie i jej polskimi uczniami. Pani Curie oraz jej współpracownicy pierwsi zwrócili uwagę na zjawisko radiolizy, tj. rozkładu substancji pod wpływem promieniowania jonizującego.
Praktyczna książka podręcznego formatu pomagająca rozpoznawać minerały. 600 kolorowych zdjęć, 350 rysunków postaci kryształów. System barw rozpoznawczych oraz symboli stanowi pomoc w oznaczaniu. Niezastąpiony towarzysz zbieraczy, miłośników, kolekcjonerów minerałów.
Wydana przez Towarzystwo Naukowe Warszawskie szczegółowa monografia najważniejszego ludzkiego narządu.
Emisja zanieczyszczeń powietrza i techniczne metody ograniczania uciążliwości źródeł emisji Rozprzestrzenianie zanieczyszczeń powietrza Monitoring jakości powietrza i metody analizy danych imisyjnych Zanieczyszczenie powietrza a zmiany klimatu.
„Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to popularnonaukowa książka, która omawia kwestie klimatyczne z wielu różnych perspektyw. Na początku autorki opowiadają o tym, czym jest klimat i co to są strefy klimatyczne. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika. Bez zbędnego straszenia autorki skupiają się na tym, co każdy z nas może zrobić dla zmian.
Zarówno koszty, jak i uwarunkowania technologiczne i gospodarcze przemawiają za inwestycjami w technologie jądrowe. Jak wykazują obliczenia, energia jądrowa jest trzykrotnie tańsza od energii wiatrowej, gwarantuje większą niezawodność i ciągłość dostaw. Porównując koszty kapitałowe, eksploatacyjne, paliwa i koszty emisji dwutlenku węgla, energia jądrowa stanowi najtańszą energię dostępną na rynku wśród możliwych metod wytwarzania energii dla potrzeb przemysłowych w długim okresie.
Księga ta obejmuje paprotniki i rośliny kwiatowe. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na zagrożone taksony, wykazanie stopnia ubożenia rodzimej flory oraz konieczności podjęcia szczegółowych badań nad konkretnymi taksonami jak również przedsięwzięcie niezbędnych zabiegów ochronnych.
Stworzyły nas geny. To one są motorem ewolucji. Jesteśmy tylko - podobnie jak rośliny i zwierzęta - maszynami przetrwania powołanymi do życia przez geny. Mamy zapewnić genom jak najlepsze możliwości tworzenia ich następnych kopii. Oto przesłanie - jakże okrutne - Samolubnego genu, najsłynniejszej książki Richarda Dawkinsa, profesora biologii na Uniwersytecie Oxfordzkim, autora wydanych w Polsce: Ślepego zegarmistrza (1994) i Rzeki genów (1995). Samolubny gen wciąż utrzymuje się na czołówkach list bestsellerów popularnonaukowych na świecie, książkę przetłumaczono już na dwadzieścia języków.
Stan i współczesne zmiany systemów lodowcowych południowego Spitsbergenu w świetle badań metodami radarowymi.