Antykwariat Epicki > NAUKI HUMANISTYCZNE > Literaturoznawstwo

Literaturoznawstwo

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Tadeusz Kościuszko w literaturze narodów Europy i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

"Złotymi literami zapisało się nazwisko Tadeusza Kościuszki w historii naszego narodu. Jego miłość ojczyzny, jego bohaterskie czyny odbił się potężnym echem w naszym piśmiennictwie, które ukazywało insurekcję jako czyn patriotyczny, połączony z walką o sprawiedliwość społeczną. Kościuszce złożyli hołd nasi wieszcze, pisali o nim najwięksi nasi poeci i pisarze, pisali autorzy, których nazwiska dano już uległy zapomnieniu, śpiewał o nim lud polski, który go ojcem zwał." Wydanie pierwsze.

20,00 
Ucieczka do głębi. O surrealizmie w literaturze hiszpańskiej przed 1936

Autorka przedstawia surrealizm szeroko, jako "rodzaj wyobraźni, projekt światopoglądowy i praktykę estetyczną, która odcisnęła ślad na sztuce XX wieku". Jej praca charakteryzuje się wyjątkowymi walorami poznawczymi i umiejscawia hiszpański surrealizm w szerokim kontekście międzynarodowym. Można uznać, że pod wieloma względami jest to dzieło pionierskie w polskim piśmiennictwie.

70,00 
W rytmie zegara… Wokół zagadnień chronozoficznych

Chronozofia nie zagościła jeszcze na dobre w polskiej humanistyce, a przecież czas jest doświadczeniem niezwykle złożonym. Religia, literatura, filozofia, badania historyczne i kulturoznawcze stanowią dogodny obszar opisywania czasu czy też podejmowania prób jego uchwycenia. Stąd też tytułowy zegar jest w kulturze czymś więcej niż tylko miernikiem upływu jakiego etapu życiowego czy urządzeniem pomocnym w organizowaniu codzienności.

85,00 
Wampir. Biografia symboliczna

Niesamowita praca z zakresu kulturoznawstwa. Profesor Maria Janion, jak nikt potrafiła zgłębić "duszę" każdego omawianego przez siebie zjawiska. Wydawnictwo słowo/obraz/terytoria stanęło na wysokości zadania i wypuściło na rynek doskonale zedytowane dzieło, z piękną i mroczną szatą graficzną.

550,00 
Warszawa w oczach pisarek

OBRAZ I DOŚWIADCZENIE MIASTA W POLSKIEJ PROZIE KOBIECEJ 1864-1939.  Książka analizuje, jak teksty z okresu obfitującego w ważne zmiany cywilizacyjne odzwierciedlają rozwój metropolii i postępującą emancypację kobiet. Autorka sięga do kontekstów z wielu dziedzin humanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów varsavianistycznych. Perspektywa gender pozwała uwypuklić kwestie dotąd w badaniach nad miastem i literaturą niepodejmowane.

115,00 
Wilno literackie na styku kultur

Zbiorowy tom obejmuje przeszło dwuwiecze dziejów dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Stara się je ukazać z wielu stron jako różnorodność współżyjących w nim zbiorowości. Jest więc rozbudowaniem na szereg nowych zjawisk zagadnień przedstawionych we wcześniejszym tomie zbiorowym Poezja i poeci w Wilnie lat 1920-1940.

45,00 
Wybaczyć Bogu. Hiob w literaturze podejmującej tematykę II wojny światowej

Książka Wybaczyć Bogu podejmuje problematykę cierpienia i jego doświadczania w perspektywach literaturoznawczej, antropologicznej i teologicznej w świetle utworów: Hiob Karola Wojtyły, Mąż doskonały Jerzego Zawieyskiego, Drugie szczęście Hioba Anny Kamieńskiej, Josela Rakowera rozmowa z Bogiem Zvi Kolitza i Wakacje Hioba Bogdana Wojdowskiego. Każdy z nich, sięgając do biblijnej postaci Hioba, niezależnie od siebie nawzajem, usiłuje znaleźć odpowiedź nie tyle na pytanie unde malum? ale czy istotnie malus omnia in malum vertit? Te osobne głosy w zaskakujący sposób wchodzą ze sobą w dialog, wobec którego czytelnik nie może pozostać obojętny.

16,00 
Zaczyny dziennikarstwa polskiego na Bukowinie

Opracowanie poświęcone czasopiśmiennictwu Polaków bukowińskich.

85,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności