Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA > Proza > Zagraniczna > Europejska

Europejska

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Jeździec na siwym koniu

Nowela "Jeździec na siwym koniu" ("Der Schimmelreiter") zaliczana  jest do najważniejszych dzieł autora. Na jej kanwie nakręcono kilka filmów. Główny wątek utworu bazuje na podaniu, którym Storm był pochłonięty przez lata, i oscyluje wokół postaci fikcyjnego wójta grobelnego Hauke Haiena. Autor zaczął prace nad utworem w lipcu 1886 roku i ukończył go w lutym 1888, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią.

10,00 
Kamerzysta (wyd. kieszonkowe)

Kos, słynny reżyser obdarzony charyzmatyczną osobowością, zabija na planie filmowym znaną aktorkę. Wszystko rejestruje ukryta kamera Francisa, operatora, który od lat okiem obiektywu obserwuje życie przyjaciela... Powieść perfekcyjnie wyreżyserowana, stopniowo odsłaniająca kolejne elementy dramatu, do końca trzymająca czytelnika w napięciu.

9,00 
Kamień księżycowy

Dziewiętnastowieczna, brytyjska powieść epistolarna, autorstwa Wilkie Collinsa, wydana w 1868 roku. Uważana jest za pierwszą powieść detektywistyczną, która powstała w języku angielskim. Pierwotnie opublikowana w odcinkach w magazynie Karola Dickensa "All the Year Round".

18,00 
Karol Szalony

Akcja powieści rozgrywa się we Francji, na przełomie XIV i XV wieku. Był to okres rozprężenia wewnętrznego, anarchii i wojen domowych. Karol Szalony, król Francji od 1380 r., popadł w chorobę umysłową, co zostało wykorzystane przez zwaśnionych rywali...

10,00 
Kasper Hauser

Jakub Wasserman należał do najpoczytniejszych i najczęściej tłumaczonych pisarzy austriackich okresu międzywojennego. Również w Polsce cieszyły się jego książki dużym powodzeniem. Bohater powieści "Kasper Hauser" nie jest postacią fikcyjną. Pojawił się w zagadkowych okolicznościach w roku 1828 w Norymberdze. Jego pochodzenia nie wyjaśniono po dziś dzień (jedna z hipotez głosi, że był synem Napoleona), choć sprawa ta zaprzątała umysły ludzi przez kilka dziesiątków lat, o czym świadczy olbrzymi zbiór akt, zgromadzony w monachijskim archiwum. Burzliwe i mroczne było życie Kaspra, pełne niezwykłych sytuacji i nie rozwikłanych zagadek, tajemniczy był też jego kres. W tragiczny sposób splotły się dzieje chłopca z losami zarówno jego przyjaciół, jak i jego wrogów.

13,00 
Katedra Marii Panny w Paryżu

Powieść, której akcja osadzona jest w średniowieczu, charakteryzuje się barwnością i dynamiką wnoszoną przez lud: hołotę miejską, żebraków, włóczęgów, rzemieślników, zamożnych mieszczan. Przymioty ludu przeciwstawia autor kościołowi, feudałom i rycerskiej cnocie, czyli fundamentom epoki.

40,00 
Każdemu, co mu się należy (od mafii)

Kiedy jeden z mieszkańców sycylijskiego miasteczka dostaje anonimowe pogróżki uzupełnione łacińskim cytatem na odwrocie, ład moralny zaczyna się pruć. Z przyrodzonej intelektualiście dociekliwości sprawę bada profesor Laurana, miejscowy dziwak, równie przenikliwy, gdy idzie o literaturę, co niepojętny w dziedzinie relacji międzyludzkich. Laurana chwyta trop, gubi wątek, znajduje kolejny ślad, wikła się w coraz bardziej zagmatwaną historię – aż w końcu sprawa zostaje rozwiązana, a porządek przywrócony. W sposób bardzo przewrotny.

10,00 
Kazuar

Tytułowy bohater, kazuar, to ptak niezdolny do latania, symbol człowieka współczesnego wciągniętego w tryby machiny wielkiego przemysłu, próbującego mimo wszystko pozostać człowiekiem.Tytułowy bohater, kazuar, to ptak niezdolny do latania, symbol człowieka współczesnego wciągniętego w tryby machiny wielkiego przemysłu, próbującego mimo wszystko pozostać człowiekiem.

12,00 
Kelner doskonały

Erneste pracuje jako kelner i ma wprowadzić w tajniki zawodu początkującego Jakoba. Mężczyźni zakochują się w sobie. Niedługo potem Erneste stwierdza, że Jakob go oszukuje, wkrótce młodszy partner porzuca Erneste'a dla starszego mężczyzny, który jest znanym pisarzem i chętnie płaci za jego usługi. Głęboko zraniony, Erneste idzie w swoją stronę, a po kilkudziesięciu latach miłość jego życia zaskakuje go prośbą o wyjątkowo zuchwałą przysługę.

20,00 
Kiedy byliśmy sierotami

Anglia, lata 30. ubiegłego wieku. Słynny brytyjski detektyw Christopher Banks wierzy, że klucz do ocalenia świata przed nadciągającą katastrofą leży w przeszłości. Wychowany w kryjącym wiele sekretów, politycznie zaangażowanym Szanghaju, wyrusza w realną i duchową podróż do miasta swego dzieciństwa, by rozwikłać zagadkę, która nurtowała go przez całe życie: tajemnicę zaginięcia rodziców. Wędrówka przez zrujnowaną metropolię staje się wędrówką w czasie, podczas której jawa przeplata się ze snem, a prawda nadal spowita jest mgłą.

30,00 
Klub Pickwicka – 2 tomy

Klub Pickwicka napisany jest z niezwykłym rozmachem - stronice powieści zaludnia blisko trzystu bohaterów. Postaci są zindywidualizowane, zwłaszcza pod względem języka. Dzieło Dickensa zaskakuje bogactwem humoru, przemieszanego z ironią, satyrą i sarkazmem. To nie tylko wspaniała humorystyczna kronika wiktoriańskiej Anglii, ale ponadczasowy i uniwersalny opis ludzkiej kondycji. Według G. K. Chestertona, Klub Pickwicka "jest czymś szlachetniejszym od powieści, gdyż powieść z intrygą i zakończeniem nie mogłaby wywoływać tego wrażenia wieczystej młodości - wrażenia jakby wędrówki bogów po Anglii. Dickens, ściśle biorąc, nie tworzył literatury, lecz mitologię. Był ostatnim, a może największym mitologiem".

20,00 
Kochałam Tyberiusza

Nieliczne informacje o niej pochodzą od jej wrogów, imię jej było przeklęte, wszystkie osobiste pamiątki zostały zniszczone. Dlatego też Julia, jedyna córka cesarza rzymskiego Oktawiana Augusta, na ogół przedstawiana była jednostronnie. Książka obala utarte o niej sądy i zaprzecza świadectwu, jakie poniżonej i wygnanej z kraju Julii wystawiła historia. Na podstawie jej kilku uratowanych dla potomności wypowiedzi Elisabeth Dored wskrzesza tę nietuzinkową postać, kreśląc wizerunek kobiety silnej, pięknej i radosnej, pisząc o jej dorastaniu, małżeństwie i wielkiej namiętności, cierpieniu i nieszczęściu. Przez karty tej dramatycznej opowieści przewijają się znane z historii osoby, które wpłynęły na losy Julii: Agrypa, Liwia Druzylla, Marcellus, wreszcie Tyberiusz, którego mocno kochała, a mimo to nie zaznała z nim szczęścia.

10,00 
Kolęda. Świerszcz za kominem

W tomie znajdują się dwa utwory z cyklu tzw. opowieści gwiazdkowych. Utrzymane w atmosferze baśni, nasycone ideami humanitaryzmu, wyrażające pogodny optymizm i wiarę we wrodzoną dobroć człowieka - opowiadania te od wielu lat niezmiennie przyciągają szeroki krąg czytelników.

10,00 
Komisja

Załyginowi najbliższa jest tematyka wiejska i jej poświęcona jest "Komisja". Akcja powieści toczy się na Syberii w czasie wojny domowej. Wielowątkowa opowieść o życiu mieszkańców zasobnej wsi Lebiażki ukazuje, jak w obliczu dziejących się historycznych wydarzeń ujawniają się ukryte dotąd konflikty, różnice postaw, sprzeczności interesów, zadawnione urazy, które sprawiają, że strzegąca dotąd spokoju i bezpieczeństwa wieś ogarnia płomień wojny.

10,00 
Koń Pana Boga

Koń Pana Boga jest opartym na wątkach autobiograficznych literackim debiutem autora. Wojna, okupacja i początki nowej władzy w Polsce zostają tu przedstawione z punktu widzenia żydowskiego dziecka. Akcja Szkoły bezbożników rozgrywa się na przełomie lat 40. i 50. Nastoletni już bohater, przeżywający okres fascynacji komunizmem, styka się z krańcowymi opiniami wrogów i budowniczych nowego ustroju. Jego postępująca indoktrynacja zostaje nieoczekiwanie zahamowana, gdy do głosu dochodzi miłość. Proza Dichtera - oszczędna, pozbawiona emocjonalnych komentarzy i moralistycznych ocen jest zarazem świadectwem mrocznych czasów i zajmującą opowieścią o dojrzewaniu.

14,00 
Koniec sezonu

W "Końcu sezonu" czytamy m.in. o terrorystach, mafii sycylijskiej, byłym agencie Stasi wplątanym w tajemniczą historię już po zburzeniu berlińskiego muru, a także o pisarzu, bardzo łagodnym człowieku, który pewnego dnia poderżnął żonie gardło brzytwą. Opowiadania te - pisze Eco - to "wspaniała mikstura z przyjemności i cierpienia. Z przyjemności, bo autor potrafi budować zajmującą intrygę z drugim, a czasem nawet trzecim dnem. Z cierpienia, bo czytamy o doświadczeniach, wobec których wciąż pozostajemy bezsilni i przerażeni.

10,00 
Kontrabasista i inne utwory

"Kontrabasista" jest debiutanckim monodramem Suskinda, wielokrotnie wystawianym w różnych krajach i cieszącym się ogromnym powodzeniem, o którym autor pisze: "Chodzi w nim - obok masy innych rzeczy - o samoświadomość człowieka w jego maleńkim pokoiku".

13,00 
Książę srebrny

Wznowienie najwybitniejszego utworu powieściowego hrabiego Aleksego Konstantynowicza Tołstoja (1817-1875) związanego fabularnie z dziejami panowania Iwana Groźnego. Autor, szkicując interesującą panoramę szesnastowiecznej obyczajowości rosyjskiej, porusza uniwersalną problematykę władzy i moralności. Powieść nawiązująca swoją stylistyką do poetyki ludowego moralitetu jest zarazem nasycona realizmem historycznym najwyższej próby. "Książę Srebrny" pozwala czytelnikowi wniknąć w atmosferę czasów, kiedy kształtowało się polityczne oblicze nowożytnego państwa rosyjskiego z jego swoistą filozofią cara-samodzierżcy.

10,00 
Księga z San Michelle

Axel Munthe jest lekarzem - genialnym lekarzem. Jest znawcą nie tylko anatomii ludzkiego ciała; ma także unikalny dar przenikania do najgłębszych tajników duszy człowieka. Natura obdarzyła go nieprawdopodobną intuicją, błyskotliwą inteligencją i niewiarygodnym szczęściem. Jest dyplomowanym lekarzem, uczniem samego Charcota, ale ma też w sobie coś z fascynującego maga - cudotwórcy.

15,00 
Kubuś Fatalista i jego pan

Trudno wyobrazić sobie utwór lepiej wyrażający ducha Oświecenia niż powiastka filozoficzna, pod przykrywką powieści przemycająca nauki, przestrogi i karkołomne tezy. Trudno też wyobrazić sobie lepszą powiastkę filozoficzną niż "Kubuś Fatalista", której bohater konsekwentnie powtarza, że "wszystko jest zapisane na górze". Jednak nie traktujmy tych wypowiedzi zbyt dosłownie; z Kubusia spryciarz i filut nie lada, a jego przedsiębiorczość, zwłaszcza w kwestiach miłosnych, nie ma nic wspólnego z fatalizmem. Ale i chlebodawcę ma Kubuś nietypowego; jego pan i towarzysz podróży dzielnie - choć nie całkiem dobrowolnie - uczestniczy we wszystkich przygodach, nie umiejąc zrezygnować z niekończących się dysput i krotochwili...

13,00 
Lata

Powieść jednej z najwybitniejszych pisarek angielskich (1882-1941), której dzieła należą do dorobku literatury klasycznej. Fabułę stanowią losy londyńskiej rodziny Pargiterów w okresie od 1880 r. do czasów po pierwszej wojnie światowej. Tłumaczyła: Małgorzata Szercha. Wydanie I.

50,00 
Laur

Autor, okrzyknięty przez prasę „rosyjskim Umberto Eco”, cieszący się autorytetem filolog, specjalista w zakresie literatury staroruskiej, napisał powieść, której akcja toczy się wprawdzie w XV wieku w Rosji, jednak jest odbierana w sposób jak najbardziej aktualny. Powieść, umiejętnie łącząca pieczołowicie odwzorowane realia epoki z elementami mistycznymi, by nie powiedzieć magicznymi, pokazuje zamknięty w czterech księgach cykl przemiany bohatera...

13,00 
Lekcja Niemieckiego

Autor porusza w dziele kluczowe aspekty niemieckiej literatury powojennej, rozważając problemy winy i przymusu za czasów narodowego socjalizmu. Formalnie powieść dzieli się na dwie płaszczyzny czasowe. Pierwszą z nich stanowi teraźniejszość narratora - autora, przebywającego w zakładzie dla trudnej młodzieży, drugą zaś tworzy jego wypracowanie, przenoszące czytelnika w czasy nazistowskich Niemiec.

15,00 
Lektor

Piętnastolatek nawiązuje romans ze starszą od siebie kobietą, konduktorką tramwajową - Hanną. Chłopak zaczyna bywać w jej domu i częścią ich miłosnego rytuału staje się wspólne czytanie książek - on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie znosi samotność. Niespodziewanie rozstają się na kilka lat, by ponownie spotkać się na sali sądowej. W trakcie procesu poznajemy mroczną przeszłość Hanny.

14,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności