Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA > Proza

Proza

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Ojciec Goriot

"Ojciec Goriot", jedna z najsłynniejszych książek Balzaca, to przejmująca opowieść o bezgranicznej ojcowskiej miłości i przenikliwe studium ludzkich charakterów.

9,00 
Okruchy szczęścia

Historia życia autorki stanowi kanwę opowiadania "Chwytaj dzień". Autorka pozwala nam poznać świat przeżyć i młodości. W świecie tym cierpieniu towarzyszą chwile szczęścia i zwyczajnej, codziennej radości.

15,00 
Old Surehand

Szlachetny wódz Apaczów, Winnetou i jego biały przyjaciel, Old Shatterhand postanawia przeszkodzić podstępnym Komanczom, chcącym napaść na oazę zamieszkiwaną przez ich przyjaciela, Bloody'ego Foxa. Przy okazji poznają innego słynnego myśliwego, Old Surehanda, który skrywa jakąś bolesną tajemnicę... Piękne ilustrowane wydanie.

70,00 
Opowiadania

Czy można i warto realizować młodzieńcze ideały? Co ważniejsze: synowska miłość czy prawość i uczciwość? Jak daleko człowiek może się posunąć w wyzysku innych ludzi? Czy patriotyzm uszlachetnia i uświęca czy upadla i niszczy jednostkę? Na te i wiele innych ważnych pytań próbuje odpowiedzieć w swoich opowiadaniach S. Żeromski, pisarz, który doczekał się wolnej i niepodległej Polski.

11,00 
Opowiadania

Opowiadania jednego z twórców polskiego futuryzmu, Stanisława Młodożeńca, oprawione w klimatyczną, płócienną oprawę nawiązującą do okresu międzywojennego. Zebrał, opracował i komentarzem opatrzył Wincenty Burek Wstęp Zygmunt Ziątek.

30,00 
Opowiadania – tom 1 i 2

Pierwsze dwa tomy z kolekcji sześciu opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Zawierają takie słynne utwory jak Panny z Wilka, Brzezina, czy Młyn nad Utratą.

30,00 
Opowiadania, które napisałem

W opowiadaniach Jarka Westermarka sprawność konstruowania wciągającej fabuły idzie w parze z zamiłowaniem do literackiego eksperymentu, z poczuciem humoru i z wyostrzonym zmysłem obserwacji. Większość tekstów tego tomu sytuuje się na pograniczu literatury popularnej i wysokoartystycznej. Autor czerpie z obu obiegów literackich to, co najlepsze – z jednej strony potrafi utrzymać czytelnika w napięciu, dostarczyć mu rozrywki, z drugiej, przełamując liczne konwencje (m.in. detektywistyczną, fantasy, grozy czy thrillera), skłania go do głębszego namysłu nad otaczającą nas rzeczywistością…

14,00 
Opowieść wigilijna

Ebenezera Scrooge'a chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten nieprzyjemny, zrzędliwy, chciwy starzec w pewną Bożonarodzeniową noc przeżył coś, co odmieniło go zupełnie i uczyniło innym człowiekiem. Nigdy nie wierzył w sens Świąt Bożego Narodzenia, ale niespodziewani goście, którzy go odwiedzili, sprawili, że sens ten objawił się przed nim w całej pełni. WYDANIE BEZ SKRÓTÓW.

20,00 
Opowieści o aniołach, duchach i demonach

Niniejszy zbiór, opublikowany po raz pierwszy w 1934 roku) zawiera sześć 'chasydzkich opowieści niesamowitych' nawiązujących do treści mistycznych i ludowych wierzeń. Poprzez baśniowe wątki i cudowne wydarzenia z udziałem aniołów, duchów czy demonów autor prezentuje najważniejsze zasady żydowskiej wiary.

45,00 
Opowieści z miasta wdów i kroniki z ziemi mężczyzn

Zaskakująca, napisana pięknym językiem powieść, która przywodzi na myśl najlepsze tradycje południowoamerykańskiego "realizmu magicznego". W Mariquita - niewielkim kolumbijskim miasteczku, gdzieś w górach - mężczyźni zostali siłą wcieleni do partyzantki. Na miejscu pozostają więc same kobiety, ksiądz i chłopiec, przebrany za dziewczynkę. Miasto wdów popada w ruinę, a wtedy sprawy w swoje ręce bierze Rosalba, niezwykła kobieta, żona zamordowanego sierżanta policji. Postanawia zrealizować utopię, o jakiej nie śnił żaden rewolucjonista...

13,00 
Organa sprawiedliwości

Tematyka dzieła oscyluje wokół publicznego zabójstwa pewnego profesora przez szwajcarskiego radcę i jest przedstawiona w formie narracji pierwszoosobowej, z perspektywy młodego prawnika Späta. Otrzymuje on zlecenie od skazanego już radcy, aby ten zbadał sprawę ponownie, przy założeniu, że to nie on jest mordercą. Młody prawnik odkrywa jednak zbyt późno, w jaką pułapkę pozwolił się wprowadzić przez wymiar sprawiedliwości, myląc go z samą sprawiedliwością.

25,00 
Ostatni cieć

"Ostatni cieć" to napisana z właściwym Januszowi Głowackiemu ponurym humorem opowieść o postępującym zidioceniu i szaleństwie naszego świata. Kuba, nielegalny imigrant spod Kielc, dostaje posadę dozorcy w gigantycznym zamku amerykańskiego designera uznanego za największego artystę wszechczasów. W dniu podjęcia przez Kubę pracy designer umiera i zaczyna się zagłada...

14,00 
Ostatnie rozdanie

"Ostatnie rozdanie" to nie jest powieść z dającą się uporządkować chronologicznie fabułą. Bohater - co też w powieściach dość rzadkie - pozostaje bezimienny. Przeglądamy wraz z nim notes z imionami i nazwiskami osób, które kiedyś były w jego życiu obecne, może ważne. Może - bo nie wszystkich pamięta, osoby często pozostają już tylko słowem zapisanym na papierze.

30,00 
Pałac

W "Pałacu" jest nie tylko dzikość rozbudzonej fantazji, jest także dzikość odnosząca się do naszego wnętrza, dzikość psychiki. Chłopiec wiejski, który wszedł do pałacu w niezwykłych wojennych okolicznościach oraz hrabia z portretu - są właściwie jedną i tą samą osobą. Okazuje się, że każdy mógłby być jednocześnie dziedzicem, pastuchem aniołem i diabłem, wszystkim... Ekranizacja powieści zdobyła liczne nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

19,00 
Pamiątki Soplicy

Debiut literacki, a jednocześnie najdoskonalszy i najpopularniejszy utwór Rzewuskiego, którego do napisania, jak się powszechnie uważa, nakłonił sam Adam Mickiewicz. Cykl składa się z 25 gawęd, szkiców historyczno-obyczajowych, w których pisarz, posługując się postacią szlachcica, Seweryna Soplicy, w mistrzowski sposób przedstawił sposób myślenia, życie i obyczaje prowincjonalnej szlachty u schyłku niepodległej Rzeczypospolitej.

11,00 
Pandora w Kongu

Londyn, rok 1914. Thomas Thomson pragnie zostać pisarzem. Na razie jednak zarabia na życie jako „literacki murzyn”, tworząc schematyczne powieści przygodowe, oparte na gotowych konspektach i publikowane pod nazwiskiem popularnego literata. Wkrótce jednak otrzymuje całkiem nieoczekiwane zadanie: ma opisać historię niejakiego Marcusa Garveya, oskarżonego o zabójstwo dwóch arystokratów – braci Craverów. Książka ma pomóc w wyświetleniu prawdy i obronie niewinnego człowieka, niejako z góry skazanego na śmierć za sprawą swego niskiego pochodzenia. Thomson więc regularnie odwiedza Garveya w więzieniu i spisuje jego fascynującą opowieść...

12,00 
Pani Bovary

Pani Bovary – wydana w 1857 roku powieść Gustawa Flauberta o miłości naiwnego wdowca – doktora Karola Bovary – do pozornie cnotliwej córki jego pacjenta – Emmy Rouault. Autor ukazuje w książce upadek kobiety już w chwili zawarcia przez nią związku małżeńskiego.

16,00 
Pani Bovary

Pani Bovary – wydana w 1857 roku powieść Gustawa Flauberta o miłości naiwnego wdowca – doktora Karola Bovary – do pozornie cnotliwej córki jego pacjenta – Emmy Rouault. Autor ukazuje w książce upadek kobiety już w chwili zawarcia przez nią związku małżeńskiego.

20,00 
Papierowe miasta

Nastoletni Quentin Jacobsen spędza czas na adorowaniu z oddali żądnej przygód, zachwycającej Margo Roth Spiegelman. Więc kiedy pewnej nocy niegrzeczna Margo uchyla okno i zakamuflowana jak ninja, wkracza na powrót w jego życie, wzywając go do udziału w tajemniczej i misternie zaplanowanej przez siebie kampanii odwetowej, Quentin oczywiście podąża za dziewczyną.

17,00 
Paragraf 22

Paragraf 22 - Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, oraz najsłynniejsza powieść na temat II wojny światowej. Powieść pełna czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji, wyśmiewa mechaniczny społeczne rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, oportunistów, ale nade wszystko ludzi którzy mają jeden wspólny cel - za wszelką cenę przeżyć...

28,00 
Pasażerowie z dyliżansu

Pasażerowie z dyliżansu - Aragon próbuje tu ukazać "bankructwo wybujałego indywidualizmu", zarysowując dzieje głównej postaci, Piotra Mercadiera, zagubionego w poszukiwaniach odpowiedzi na pytanie, co zrobić z własną wolnością - pytanie pozostające bez odpowiedzi dla człowieka, który nie dostrzega powiązań jednostki ze społeczeństwem.

11,00 
Pasterze

Powieść współczesna, której akcja dzieje się od lutego do sierpnia 1967 roku. Uczestnicy akcji: ludzie w wieku od 14 do 65 lat, para głównych bohaterów ma lat 35 i 45. Z początku główną postacią jest Leon Gray. A potem? Któż stanie się prawdziwym bohaterem? Lecz wcale nie to jest w "Pasterzach" najważniejsze...

7,00 
Pat ze Srebrnego Gaju

Wydawałoby się, że Patricii Gardiner, która całe swe życie spędziła na Wyspie Księcia Edwarda, gdzie czas zdawał się stać w miejscu, nic nie może zaskoczyć. A jednak wszystko zmieni się w Srebrnym Gaju, gdy na Pat zwali się lawina niespodziewanych zdarzeń: spotka swoją młodszą siostrę, stoczy walkę z chorobą i przeżyje pierwszą miłość..

16,00 
Pianola

"Pianola" to pierwsza powieść Kurta Vonneguta - mrożąca krew w żyłach, choć zabawna historia młodego inżyniera, któremu przyszło żyć w świecie opanowanym przez superkomputer i rządzonym wyłącznie przez automaty. Bunt inżyniera przeciwko tyranii maszyn i śmieszny i śmiertelnie poważny zarazem - zatrważająco przypomina dzisiejsze realia.

18,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności