Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA > Poezja

Poezja

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Pod znakiem syreny. Poezje warszawskie 1872-1918

Gomulicki to polski poeta i pisarz. Studiował w Szkole Głównej (obecnie SGH) w Warszawie, ale nie skończył nauki. Jeden z najważniejszych twórców polskiego pozytywizmu. Badacz historii Warszawy. W 1911 roku skazany przez Rosjan na rok twierdzy za napisanie przedmowy do opowiadania Adama Mickiewicza. Laureat Nagrody Literackiej im. Elizy Orzeszkowej (1918). Wybrane dzieła: "Cudna mieszczka. Obrazek warszawski z wieku XVII" (1897), "Wspomnienia niebieskiego mundurka" (1906), "Ciury" (1907), "Siódme amen IMC Pana Mokrzeckiego" (1910), "Kłosy z polskiej niwy" (1912).

10,00 
Poezja polska okresu międzywojennego – 2 tomy

Wybór i wstęp Michał Głowiński i Janusz Sławiński. Przypisy oprac. Janusz Stradecki. Antologia zawiera poezje przeszło kilkudziesięciu twórców, takich jak Przyboś, Tuwim, Jastrun, Iwaszkiewicz, Staff, Leśmian, Pawlikowska-Jasnorzewska.

30,00 
Poezje

"Pytasz, co w moim życiu z wszystkich rzeczą główną, Powiem ci: śmierć i miłość - obydwie zarówno. Jednej oczu się czarnych, drugiej - modrych boję. Te dwie są me miłości i dwie śmierci moje." Najpiękniejsze wiersze Lechonia.

12,00 
Poezje

Opracowanie i wstęp Ziemowit Fedecki.

15,00 
Poezje

Spory wybór wierszy poety z różnych okresów jego twórczości. Wśród tych nieznanych znajdują się także te, które kojarzy chyba każdy z nas - "Zaczarowana dorożka", czy choćby "Serwus, Madonna". Obwolutę projektował Marian Stachurski.

42,00 
Poezje

Liryka Endrego Adyego pozostawała pod silnym wpływem francuskiego symbolizmu, między innymi Charlesa Baudelaire’a i Paula Verlaine’a, których wiersze tłumaczył na węgierski. W jego utworach można wyraźnie ujrzeć dekadenckiego ducha, schyłkowość monarchii i chęć politycznej odnowy i zakończenia niesprawiedliwości społecznej.

11,00 
Poezje

Obszerny wybór twórczości poetyckiej jednego z najwybitniejszych poetów polskich XX wieku. Obejmuje najważniejsze i najbardziej znane utwory, począwszy od pierwszego, zanurzonego jeszcze w poetyce Młodej Polski tomiku Sny o potędze, aż do ostatnich zbiorów opublikowanych już po II wojnie światowej, Wiklina i Dziewięć muz.

22,00 
Poezje

Jan Ko­cha­now­ski jest uzna­wa­ny za naj­wy­bit­niej­sze­go po­etę sta­ro­pol­skie­go (chwa­lił go już Mi­ko­łaj Rej). Stwo­rzył pol­ski ję­zyk li­te­rac­ki, był na­śla­do­wa­ny m.in. w epoce baroku i chęt­nie czy­ta­ny w każ­dym po­ko­le­niu. Pierw­sze zbio­ro­we wy­da­nie jego dzieł uka­za­ło się w roku 1585 w Dru­kar­ni Ja­nu­szow­skie­go, uzu­peł­nie­niem dlań były Fragmenta labo pozostałe pisma Jana Kochanowskiego (1590).

22,00 
Polska pieśń miłosna. Antologia (1923)

Antologia polskiej pieśni miłosnej zawierająca m.in. hymny do miłości Jana Kochanowskiego czy Kazimierza Tetmajera, a także inne poezje miłosne takich autorów jak: Mikołaj Sęp Szarzyński, Zbigniew Morsztyn, Andrzej Morsztyn, Franciszek Dyonizy Kniaźnin, Julina Ursyn Niemcewicz, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki i inni.

130,00 
Powieści poetyckie

Szanfary, Hugo, Mnich, Jan Bielecki, Arab, Żmija, Lambro oraz Godzina myśli - mało znane dzieła polskiego wieszcza.

15,00 
Poznać kobietę

Agent izraelskich służb specjalnych po nagłej śmierci żony przechodzi na emeryturę i wraz z córką, matką i teściową przeprowadza się do innego miasta. Przez całe życie starał się rozszyfrowywać zagadki innych ludzi, teraz zaś stanął w obliczu własnych skrzętnie skrywanych tajemnic i kłamstw. Autor z właściwym sobie mistrzostwem wnika w meandry psychiki bohatera, ukazując wewnętrzną ewolucję na tle jego doświadczeń jako byłego szpiega oraz wyrazistych postaci czterech bliskich mu kobiet.

23,00 
Rodzynki z migdałami

Antologia poezji ludowej Żydów polskich w przekładach Jerzego Ficowskiego.

10,00 
Słówka

Był fenomenem absolutnym, cudem natury przytrafiającym się ludzkiej kulturze raz na jakąś erę, i możemy sobie pogratulować, że kiedyś ktoś taki chodził po krakowskich Plantach i pił wiśniówkę u Jana Michalika na Floriańskiej. "Słówka", recytowane i śpiewane w "Zielonym Baloniku" prawie sto lat temu, nadal śmieszą. Kto nigdy "Słówek" nie czytał, a takich codziennie przybywa, zapewne co i raz będzie zaskoczony znanym sobie zwrotem, z dawna udomowionym przez potoczną polszczyznę.

18,00 
Sonety do Laury

Sonety Petrarki odznaczają się doskonałością formy opartej na prowansalskich i dawniejszych włoskich wzorach. W formę tę poeta tchnął jednakże własne odrębne życie, w kunsztownych wierszach uwiecznił prawdziwą tęsknotę i miłość, która zawładnęła nim od czasu, gdy pierwszy raz ujrzał Laurę...

24,00 
Tupanie. Ze sobą po drodze

W książce Łucji Dudzińskiej, historia wrażliwości jest historią dziewczyny, szukającej we własnym życiorysie tego, co bywa poezją. Nieokiełznane są jej dzieje, jak nieokiełznana bywa poezja. Poetka niczym korespondent liryczny wychwytuje sytuacje, które rysują kontury tej książki. Poezją bywa to, co niepoetyckie uwikłane w mniej lub bardziej zagadkowy los.

19,00 
W błękicie kształt swój odmalować

Antologia współczesnej poezji austriackiej.

14,00 
Walentynki. Wpisy do pamiętników i na kartki walentynkowe, wiersze, życzenia, dedykacje + CD

Jakie znaleźć strofy dla ukochanej osoby na Dzień Zakochanych (czy z każdej innej okazji)? Jak urozmaicić list, pocztówkę, bilecik dołączony do kwiatów czy wpisać się do pamiętnika? Nie zawsze przychodzą nam do głowy odpowiednie słowa, a może czasem chcielibyśmy się ukryć za wyznaniami poety... Razem z książką płyta "Moja miłość niczyja" - piosenki do tekstów Lecha Tkaczyka.

12,00 
Wiersze 1912-1959

Wybrał Paweł Hertz.

15,00 
Wiersze wybrane

Wybrał i wstępem opatrzył Jan Zygmunt Jakubowski.

15,00 
Wiersze zebrane

"Poezja Kapuścińskiego jest przesiąknięta melancholią, a równocześnie gorączką życia" (Claudio Magris)

13,00 
Wierszyki

Z notki na okładce: "Poza utworami satyrycznymi, słynnymi balladami historycznymi i rycerskimi, przypadkami Dreptaka, żartami folklorystycznymi i zoologicznymi znajdziecie tu Państwo również piękną poezję obywatelską i liryczną. Poznacie różne oblicza Andrzeja Waligórskiego. Człowieka pełnego wdzięku i uroku, znanego z trafności obserwacji, niekwestionowanego króla błyskotliwej pointy.". Słowo wstępne - Jan Kaczmarek.

99,00 
Wybór pism

W książce znajdują się następujące utwory Mikołaja Reja: - "Krótka rozprawa między trzema osobami, Panem, Wójtem a Plebanem, którzy i swe, i innych ludzi przygody wyczytają, a takież i zbytki, i pożytki dzisiejszego świata"; - "Źwierzyniec"; - "Figliki"; - "Żywot człowieka poczciwego"; Uzupełnieniem tekstów, nieodzownym do ich możliwie pełnego i poprawnego zrozumienia, są "Przypisy" i "Słowniczek".

10,00 
Wybór pism

Stanisław Herakliusz Lubomirski (1642 - 1702) - jedna ze "sław" Rzeczpospolitej szlacheckiej, był polskim magnatem, marszałkiem wielkim koronnym, nadwornym, oraz marszałkiem sejmu oraz poetą tzw. baroku dworskiego (z powodu swojej erudycji literackiej zwany Polskim Salomonem), a także mecenasem sztuki.

29,00 
Wybór poezyj – 2 tomy

Tom 1: Wiersze filomackie, Ballady i romanse, Wiersze różne, Wiersze z lat 1822-1824, Wiersze sztambuchowe Tom 2: Poezje okresu rosyjskiego, Sonety, Sonety krymskie, Sonety nie ogłoszone przez poetę, Poezje okresu rzymsko-drezdeńskiego Opracował Czesław Zgorzelski

15,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności