Antykwariat Epicki > BIOGRAFIE, LISTY i WSPOMNIENIA

BIOGRAFIE, LISTY i WSPOMNIENIA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Jan Matejko wszystkim znany

Biografia Jana Matejki to barwna opowieść o wielkim malarzu, patriocie, wybitnym pedagogu i niestrudzonym obrońcy zabytków Krakowa.

18,00 
Jan Zamoyski

Legenda Sariuszów Zamoyskich zrodziła się przed przyjściem na świat najznakomitszego przedstawiciela rodu. Jan Długosz zanotował makabryczny dialog między Władysławem Łokietkiem a przebitym trzema krzyżackimi włóczniami Florianem Sariuszem. "Jak ciężką mękę ponosi ten rycerz" - rzec miał król, widząc przytrzymywane przez rannego ostatkiem sił, wypływające z rozpłatanego brzucha jelita. "Sroższa nierównie męka znosić złego sąsiada, jakiego ja wycierpiałem" - odrzekł podobno Florian. Król przyrzekł swą pomoc, rycerza od złego sąsiedztwa uwolnił, a do jego herbu, Koźlarogi, przedstawiającego kozła w czerwonym polu, dodał trzy włócznie i nadał mu nową nazwę: Jelita...

70,00 
Jaremianka. Biografia

Jedna z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystek XX wieku. Malarka, rzeźbiarka, graficzka, projektantka kostiumów teatralnych, lalek i pomników. Dziewczyna ze Starego Sambora na Kresach, która przyjechała do Krakowa, by „wymyślić sztukę na nowo”. Studiowała pod kierunkiem Xawerego Dunikowskiego, współtworzyła Grupę Krakowską i teatr Cricot, właśnie z nią najchętniej współpracował Tadeusz Kantor.

35,00 
Jean-Luc Godard

Wczesna monografia legendarnego reżysera, Jeana Luca Godarda, jednego z najbardziej radykalnych i kontrowersyjnych twórców w dziejach kina światowego.

25,00 
Jens Munk

Książka jest nie tylko opisem życia i interesującej osobowości duńskiego żeglarza i podróżnika z przełomu XVI i XVII wieku, lecz również barwnym obrazem życia codziennego, stosunków społecznych i politycznych panujących w królestwie duńskim. wówczas jeszcze największej potędze północnej Europy. Przełożyła Maria Bero

15,00 
Jerzy Giedroyć w 1946 roku

Rzym, 1946 rok. Niemcy pokonane, okupowane przez aliantów. Polska w nowych granicach określonych przez Stalina. Europa podzielona w Jałcie na strefy wpływów. Rok zero Europy. Czterdziestoletni Jerzy Giedroyć przebywa w Rzymie. Co robić? Przyszłość kraju i Europy pozostaje nieznana. W klasztorze na Awentynie zaczyna od pisania kilkudziesięciu listów dziennie...

17,00 
Joachim von Ribbentrop. Szef hitlerowskiej dyplomacji

Biografia Ribbentropa ukazana na tle polityki i dyplomacji nazistowskiej w okresie kiedy wykonywał powierzane mu osobiście przez Hitlera misje specjalne, następnie w roli ambasadora Rzeszy w Londynie i w czasie pełnienia funkcji ministra spraw zagranicznych ( 1938-1945). Autorzy dokonują analizy wydarzeń które doprowadziły do podpisania paktu z Mołotowem..

12,00 
Józef Piłsudski o sobie. Z pism, rozkazów i przemówień komendanta

Reprint zbioru pism autorstwa Józefa Piłsudskiego. Wydawnictwo: Omnipress 1989 rok. Oryginał: Panteon Polski 1929 rok.

20,00 
Juliusz Verne

Biografia ta ukazuje ciemniejsze strony charakteru prekursora gatunku science-fiction, pisarza uznawanego dotychczas jedynie za twórcę przygodowych powieści dla młodzieży, za optymistę i piewcę lepszej przyszłości. Biografia ta pozwoli zmienić zafałszowany wizerunek jednego z wybitniejszych twórców francuskich przełomu XIX i XX wieku.

95,00 
Justynian i Teodora

Według powszechnej opinii Teodora odznaczała się wyjątkową pięknością, mimo że jej twarz nosiła ślady burzliwego życia. Natura i doświadczenie obdarzyły ją bystrym i lotnym umysłem, niezawodną pamięcią i talentem do publicznych wystąpień. Była bezgranicznie pewna siebie i nie bała się żadnego mężczyzny. Nie bardzo wiadomo, gdzie i w jaki sposób zdobyła rozległe, choć powierzchowne wykształcenie; później, przy pewnej pamiętnej okazji, wywołała wręcz elektryzujące wrażenie cytując retora Isokratesa. Kiedy się poznali, Justynian był mniej więcej czterdziestoletnim mężczyzną, średniego wzrostu, i dosyć dużej i trochę zbyt rumianej twarzy. Na zewnątrz nieco oziębły, wprawdzie przystępny, ale nietowarzyski, oddawał się zapalczywie pracy nad sprawami państwowymi, zwracając pedantycznie uwagę na szczegóły i przejawiając niezwykłą zdolność długotrwałego obywania się bez snu.

14,00 
Kaligula

Kaligula, obwołany cesarzem po śmierci Tyberiusza w 37 r., przeszedł do historii jako symbol tyranii, okrucieństwa, despotyzmu. Roland Auguet, współczesny historyk francuski, znawca dziejów starożytnego Rzymu, w swej książce o Kaliguli uzasadnia, iż relacja wydarzeń, przekazana nam przez Swetoniusza, Diona Kasjusza, Senekę oraz historyków żydowskich Józefa Flawiusza i Filona - jedyne źródła jakimi dysponujemy - roi się od poważnych błędów w przedstawianiu najbardziej elementarnych faktów.

12,00 
Kapitan

Legendą nie zostaje się z dnia na dzień. Chociaż kibice uwielbiali Francesco Tottiego od samego początku, to swoją lojalnością do AS Romy i charyzmą na boisku zakończył dyskusje nad zasadnością nazywania go bohaterem Rzymu. Il Gladiatore zadebiutował w drużynie Giallorossich w październiku 1998, a w wieku 22 lat, został najmłodszym kapitanem w historii Serie A. Z drugiej strony, 38-letni Włoch zapisał się na kartach historii jako najstarszy strzelec bramki w Lidze Mistrzów. W międzyczasie zdobył m.in. scudetto i mistrzostwo świata. W swojej autobiografii Francesco Totti opowiada o swoich wzlotach i upadkach. Z reguły stroniący od mediów Włoch otwiera się przed czytelnikami i w końcu ukazuje swoje prawdziwe oblicze.

35,00 
Karol X

Karol X nie był wielkim króle, ale pouczające są nie tylko żywoty wielkich ludzi. Ten uroczy książę, najmłodszy brat Ludwika XVI, świetnie się bawił na wersalskim dworze i - jak pisze Jose Cabanis - nie widział powodu, by tak dobrze urządzony świat miał się zmieniać. Kiedy wybuchła rewolucja, doszedł do wniosku, że trzeba przeczekać ten przeciwny naturze wybryk historii i uszedł za granicę. Wrócił w roku 1814 i nie chciał uznać, że przez dwadzieścia pięć lat coś się w kraju zmieniło. Karol otoczył się ludźmi, którzy niczego nie zapomnieli i niczego się nie nauczyli. Byli bardziej monarchistyczni od króla, toteż nazywano ich ultrarojalistami - w skrócie ultrasami.

20,00 
Katarzyna II

Kim była naprawdę imperatorowa Wszechrosji? Demonem zła, natchnieniem filozofów czy też władczynią, na którą czekałą Rosja? Autor, wybitny historyk, przedstawia wyjątkową osobowość Katarzyny II w całym jej bogactwie. Niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju.

20,00 
Katarzyna Medycejska

Katarzyna Medycejska (...) to biografia jednej z najwybitniejszych indywidualności wśród władców, którzy panowali w Europie szesnastowiecznej. Katarzyna jest postacią zarówno sławną, jak osławioną, krańcowo odmiennie ocenianą. Ta kontrowersyjność oceny nie jest wyłącznie dziełem potomności, gdyż ujawniła się wyraźnie jeszcze za życia królowej. Widziano w owej niepozornej zewnętrznie kobiecie zarówno podstępną intrygantkę i osobę opętaną chorobliwą żądzą władzy, skłonną do zbrodniczych wręcz posunięć, jak też władczynię łagodną i przystępną. Jedni mieli ją za bezwzględną zwolenniczkę katolicyzmu, inni - za stronniczkę i protektorkę hugonotów. W portrecie tym stale przeważały jednak barwy ciemne. Co o Katarzynie sądzi badacz współczesny?

13,00 
Kazimier Moczarski. Zapiski

Życiorys Kazimierza Moczarskiego, napisany w sposób zasługujący na najwyższe uznanie dla warsztatu naukowego wydawcy, to świadectwo jego dociekliwości faktograficznej, a jednocześnie przejmująca lektura losów polskich. Pióro powściągliwe, a trafne rysuje biogram niepospolitego człowieka czynu i polityki, walki i bez miary cierpienia, a – pod koniec życia – pisarza, który dzięki swej książce „Rozmowy z katem” […]

12,00 
Kici. Lucjan Brychczy – legenda Legii Warszawa

Legendarny piłkarz i wieloletni trener Lucjan Brychczy – „Kici” - bezpośrednio, szczerze i bez kompromisów o życiu prywatnym i świecie futbolu. Świetnym, potoczystym językiem opowiada o swojej karierze sportowej – przez chwile zwątpienia i triumfalny powrót – i o życiu osobistym. Autorom udało się „otworzyć” zwykle niechętnego do osobistych rozmów Kiciego. Tekst uzupełniają wyjątkowe zdjęcia!

12,00 
Kowalska. Ta od Dąbrowskiej

Kowalska. Ta od Dąbrowskiej opowiada m.in. historię uczucia dwóch kobiet, z którym nie wiadomo było, co uczynić – od samego jego początku. Ukazuje złożoność relacji z mężem oraz dramatyzm żywionych uczuć do Marii. Sylwia Chwedorczuk w niezwykły sposób wydobywa z mroku niesłusznie zapomnianą pisarkę, autorkę przejmującej Szczeliny, autorytet dla Andrzejewskiego, Broniewskiego, Iwaszkiewicza, Parandowskiego, Słonimskiego czy Hartwig.

35,00 
Krafftówna w krainie czarów

Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie – Felicję w „Jak być kochaną”. Wzorcowa aktorka w dramatach Witkacego. Pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej tytułowej „Iwony, księżniczki Burgunda” i wykonawczyni słynnego walca „Embarras”. Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych Panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudziła się w czasie deszczu...

49,00 
Krakowski rosolis. Gawęda warszawisty

Pełne uroku, humoru i delikatnej nostalgii za minionymi latami wspomnienia o ludziach i obyczajach Krakowa, oglądanego z perspektywy warszawianina.

16,00 
Kreacje i poglądy Stanisława Witkiewicza na tle głosów epoki

Stanisław Witkiewicz na przełomie XIX i XX wieku był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorytetów. Nie wahał się wypowiadać na tematy z pozoru odległe - dotyczące sztuki, artystów, polskiego społeczeństwa, instytucji kościoła katolickiego, niepodległości. Kiedy dziś - po ponad stu latach czytamy jego teksty - ze zdumieniem odkrywamy jak bardzo są aktualne. Nadal trudno nam zdefiniować pojęcie sztuki, oddzielić artystów wybitnych od wylansowanych, odnaleźć miejsce dla siebie i naszych narodowych wartości wśród nasilających się na całym świecie przejawów ojkofobii i ksenofobii.

39,00 
Kremlowskie żony

Romantyczny trójkąt w życiu wodza: Lenin, Nadieżda i Inessa... Tragiczna miłość Stalina, miłostki Berii i zaniedbana piękność, Nina Gegeczkori, jego ślubna połowica... Kim była w rzeczywistości Nina Chruszczowa: prowincjonalnym babonem, czy kobietą mądrą, o silnym charakterze i wybitnym wpływie na politykę męża? To tylko kilka wątków tej fascynującej książki.

14,00 
Kronos

Zapiski, sporządzane przez Gombrowicza w ciągu kilkudziesięciu lat, mają charakter bardzo prywatny, nierzadko intymny. Pisarz próbuje w nich zrekonstruować czas miniony i przyjrzeć się własnemu życiu jako chronologicznej serii zdarzeń. Powstało w ten sposób szczególne kalendarium, ukazujące całe życie artysty w jego złożoności.

19,00 
Książę Józef Poniatowski

Historia Józefa Poniatowskiego bratanka ostatniego polskiego monarchy. Postać o tyle barwna co nie doceniana przez Polaków.

11,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności