międzywojnie
Broń i Barwa – miesięcznik ukazujący się w latach 1934–1939 w Warszawie. Wydawcą było Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wojska. Redaktorem naczelnym był Stanisław Meyer, następnie Władysław Dziewanowski. Publikowano w nim artykuły poświęcone historii wojskowości. Prezentowane egzemplarze są reprintem oryginałów rocznika pierwszego z 1934 roku.
Zbiór tekstów wspomnieniowych i literackich wieloletniego premiera II RP. "Kluczem do zrozumienia niezwykłej popularności gen. Składkowskiego wydaje się być jednak nie tyle jego działalność czy orientacja polityczna, co dorobek pisarski. Próżno by szukać wśród polityków i wojskowych Polski Niepodległej kogoś, kto równie chętnie jak on chwytał za pióro, aby wyłożyć współczesnym i potomnym swoje racje. Nikt inny nie opublikował tak potężnej autobiografii, obejmującej nie tylko ćwierć wieku aktywności publicznej, ale bez mała całe życie."
Wybór i wstęp Michał Głowiński i Janusz Sławiński. Przypisy oprac. Janusz Stradecki. Antologia zawiera poezje przeszło kilkudziesięciu twórców, takich jak Przyboś, Tuwim, Jastrun, Iwaszkiewicz, Staff, Leśmian, Pawlikowska-Jasnorzewska.
Antoni Ferdynand Ossendowski to barwna postać międzywojnia. Odwiedził wiele krajów i kontynentów, przede wszystkim jednak pisał cieszące się ogromnym powodzeniem na całym świecie, a będące efektem jego wojaży, książki. Jego życie owiane było tajemnicą, którą Witold Michałowski stara się odkryć.